פניה לכל הערכאות במשפט הפלילי

כחלק מהיותי בתחום הפלילי כעשור, רכשתי ניסיון רב בהגנה על נאשמים בעבירות פליליות מכל הסוגים. אני מספק ייצוג משפטי בכל הערכאות במשפט הפלילי, החל מהשלב הפלילי הראשוני, דרך ההליכים המשפטיים בבית המשפט, ועד לעררים וערעורים בערכאות הגבוהות.
אני מאמין כי לכל אדם מגיע ליהנות מהליך משפטי הוגן ומקצועי, בפרט אם אינו מכיר את המערכת המשפטית. לכן, אני מקפיד על מתן שירות מקצועי ואדיב לכל לקוח, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

עררים וערעורים

ערר הוא ערעור המוגש על החלטה. ערעור מוגש על פסק דין. דוגמה לערר שאני מגיש לעיתים תכופות הוא בעניינו של תיק שנסגר בעילה שלדעת הלוקח עושה לו עוול, ולחלופין, מטעמו של נפגע עבירה, כאשר תיק נסגר במקום למצות את הדין עם החשוד.

ערעור הוא כל פניה לערכאה גבוהה יותר בגין פסק דין שניתן והלקוח סבור שנגרם לו עוול – ערעור למחוזי על פסק דין של השלום וערעור לעליון על פסק דין של המחוזי.

בקשות לסגירת תיק

במקרים מסוימים, ניתן להגיש בקשה לסגירת תיק פלילי. בקשה לסגירת תיק יכולה להיות מוגשת מסיבות שונות, ביניהם:

  • היעדר ראיות מספיקות להגשת כתב אישום.
  • אי-התקיימות יסודות העבירה.
  • הבנה כי קיים אדם אחר שאמור לשאת באחריות לתיק.

בקשות לשינוי עילת סגירה ומחיקת רישום משטרתי

אם תיק פלילי נסגר, עילת הסגירה תירשם ברישום המשטרתי של הנאשם. ניתן להגיש בקשה לשינוי עילת הסגירה. לרוב המטרה תהא כי התיק יסווג כסגור מ"חוסר אשמה" במקום סגור מ"חוסר ראיות". שינוי עילת הסגירה יכול להשפיע בצורה משמעותית על חיי וחירותו של החשוד.

בקשת חנינה מנשיא המדינה לשחרור ממאסר ולמחיקת רישום פלילי

נשיא המדינה רשאי להעניק חנינה לנאשם בעבירה פלילית. חנינה יכולה להוביל לשחרור ממאסר, למחיקת רישום פלילי, או לשני הדברים גם יחד.

חופשות מיוחדות מהכלא

אסיר יכול להגיש בקשה לחופשה מיוחדת מהכלא, בנסיבות מיוחדות, כגון:

  • אירוע משפחתי לקרבה ראשונה.
  • צורך רפואי.
  • צורך מקצועי.

עתירות אסירים

אסיר יכול להגיש עתירה לבית המשפט, בנושאים שונים, ביניהם:

  • תנאי הכליאה.
  • זכויותיו הכלליות שאינן נוגעות לתנאי הכליאה.

חשוב לזכור כי לכל הליך משפטי במשפט הפלילי יש את המאפיינים וההשלכות שלו. יש להתייעץ עם עורך דין פלילי מנוסה, כדי לבחור את ההליך המשפטי המתאים ביותר למקרה שלכם.

אשמח לספק עבורכם ייעוץ משפטי מקצועי ומועיל בכל ההליכים המשפטיים במשפט הפלילי ולסייע בהגנה על זכויותיכם, תוך חתירה להשגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

דילוג לתוכן